Φούλαμ

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Φούλαμ, εντός έδρας απέναντι στην Λίβερπουλ. Πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ειδικότερα στο πρώτο μέρος όπου και ήταν η απόλυτη κυρίαρχος, δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα από τον αντίπαλο. Το σκορ άνοιξε ο Ρέιντ στο 25ο λεπτό με την απάντηση ωστόσο να έρχεται στο δεύτερο μέρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάλαχ στο 79ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πάρκερ βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-22 και 8 μόλις βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κονγκολό (αμυντικός) και Τετέ (μπακ), αμφίβολος ο σημαντικός Μίτροβιτς (φορ).

Μπράιτον

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Μπράιτον, αυτή την φορά με 3-0 στην έδρα της Λέστερ. Ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, στην συνέχεια έδωσε πολύ χώρο στον αντίπαλο και το «πλήρωσε» με τρία γκολ τα οποία ήρθαν στις ελάχιστες ευκαιρίες που πραγματοποίησε η ομάδα της Λέστερ. Δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή αγωνιστική κατάσταση η ομάδα του Πότερ η οποία πλέον βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 15-21 και 10 βαθμούς.

Επιστρέφουν λογικά οι σημαντικοί Γουέμπστερ (αμυντικός), Λάμπτει (μπακ), Λαλάνα (μέσος), εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Αντουάν (επιθετικός) και Ιζκιέρδο (επιθετικός).