Φούλαμ

Ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο η Φούλαμ η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Μάντσεστερ Σίτι. Απειλήθηκε στο πρώτο μέρος δίχως ωστόσο να δεχθεί κάποιο τέρμα, στο δεύτερο πραγματοποίησε αμυντικά λάθη και εν τέλει το «πλήρωσε» με τρία τέρματα στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης. Πρέπει άμεσα να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα η ομάδα του Πάρκερ καθώς βρίσκεται σταθερά εντός ζώνης υποβιβασμού, με ρεκόρ 22-36 και 26 βαθμούς, στο -2 από τη σωτηρία έχοντας όμως ματς περισσότερο.

Εκτός ο Ρέιντ (μέσος), αμφίβολοι ο αναπληρωματικός Ρόντακ (τερματοφύλακας) και ο βασικός Τσέρνι (μέσος).

Λίντς

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε εντός έδρας η Λιντς απέναντι στη Τσέλσι. Στάθηκε τυχερή καθώς στο 10ο λεπτό ο Γιορέντε λίγο έλειψε να σκοράρει ένα καταπληκτικό αυτογκόλ το οποίο όμως σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μεσλιέ. Από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Μπιέλσα είχε και αυτή δοκάρι με ψιλοκρεμαστό σουτ στο 15ο λεπτό ενώ η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία ήρθε στο 55ο λεπτό έπειτα από κεφαλιά του Ραφίνια. Μετά και τον ένα βαθμό που πήρε, η Λιντς βρίσκεται πλέον στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 43-46 και 36 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι μακροχρόνιοι Φόρσοου (μέσος) και Ερνάντεζ (μέσος), αμφίβολοι οι Ροντρίγκο (επιθετικός) και Μπάμφορντ (επιθετικός).