Φούλαμ

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Φούλαμ, στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Παρότι προηγήθηκε με τον Ριντ στο 10ο λεπτό έπειτα από όμορφη πάσα-ασίστ του Μίτροβιτς, οπισθοχώρησε με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Ακόμα και μετά το 2-1 δεχόταν συνεχείς απειλές κατάφερε ωστόσο να πετύχει την ισοφάριση έπειτα από όμορφη σέντρα και καρφωτή κεφαλιά του Καβαλέιρο στο 77ο λεπτό. Τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται η ομάδα του Πάρκερ που πλέον βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-29 και έχοντας 14 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Τσέρνι (μέσος) και Κονγκολό (αμυντικός)

Λέστερ

Έμεινε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μακριά από τα τρίποντα η Λέστερ η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Λιντς. Τεράστια η απουσία του Βάρντι και του Ντιντί, οι «αλεπούδες» παρότι κατάφεραν να προηγηθούν στο 13ο λεπτό δέχθηκαν την ανατροπή στο 70ο λεπτό και αφού είχε προηγηθεί η ισοφάριση του Ντάλας πέντε λεπτά μετά το τέρμα του Μπαρνς. Έπεσε στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Ρότζερς με ρεκόρ 37-25, έχοντας 39 βαθμούς.

Εκτός σίγουρα οι Βάρντι (επιθετικός), Καστάνιε (μπακ), Ντιντί (μέσος) και Πράετ (μέσος). Αμφίβολος ο Φοφανά (αμυντικός).