Φούλαμ

Έδειξε μία μικρή βελτίωση παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας, στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 1-1. Αρκέστηκε για ακόμα ένα παιχνίδι σε έναν αμυντικό προσανατολισμό με αντεπιθέσεις η Φούλαμ η οποία στο δεύτερο μέρος του αγώνα κέρδισε πέναλτι. Ο Μίτροβιτς παρόλα αυτά ήταν απελπιστικά άστοχος στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο του δοκαριού και άουτ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ωστόσο αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Λούκμαν στο 77ο λεπτό, με την ισοφάριση να έρχεται οχτώ λεπτά αργότερα. Σταθερά στην τελευταία θέση βρίσκεται η ομάδα του Πάρκερ με ρεκόρ 4-12 και μόλις έναν βαθμό.

Εκτός θα παραμείνουν οι σημαντικοί Τετέ (αμυντικός), Άντερσεν (μέσος), Κονγκολό (αμυντικός) και Ονομά (μέσος) ενώ αμφίβολος είναι ο σημαντικός Ριντ (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Παρά το καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, η Κρίσταλ Πάλας έχει υποστεί «καθίζηση». Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, εντός έδρας με αντίπαλο την Μπράιτον (1-1). Μόλις ένα σουτ στον στόχο για την ομάδα του Ρόι Χότζον που σκόραρε από την άσπρη βούλα με τον Ζαχά στο 19ο λεπτό. Απογοητευτική εμφάνιση για την ομάδα του Άγγλου κόουτς που πλέον βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 6-8 και μόλις 7 βαθμούς.

Πέρα των μακροχρόνιων, αυτή την αγωνιστική θα λείψει και ο σημαντικός Αγιού (φορ).