Φούλαμ

Πραγματοποίησε κακό δεύτερο ημίχρονο η Φούλαμ που είχε ως αποτέλεσμα την ήττα με 3-1, στην έδρα της Άστον Βίλα. Ο Μίτροβιτς στο 61ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μινγκς βάζοντας μπροστά με ωραία ενέργεια τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Πάρκερ κλείστηκε στα καρέ της και ειδικότερα στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά όπου οι «χωριάτες» πέτυχαν τρία γκολ κάνοντας την ανατροπή. Σταθερά στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 24-41 και 26 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Λούκμαν (επιθετικός) και οι μακροχρόνιοι Ρόντακ (τερματοφύλακας) και Τσέρνι (μέσος)

Γουλβς

Για ακόμα μία αγωνιστική δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τρίποντο η Γουλβς η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 3-2 από την Γουέστ Χαμ. Βρέθηκε στο 38ο λεπτό με τρία γκολ πίσω, μείωσε με τον Ντεντόνκερ στο 44ο λεπτό ενώ ο Σίλβα στο 68ο λεπτό με ωραίο τελείωμα έδωσε ελπίδες για ενδεχόμενη ισοφάριση, δίχως αυτή όμως να έρθει. Πολλά τα αμυντικά κενά για την ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο που πλέον βρίσκεται στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-41 και 35 βαθμούς.

Τρομερά άτυχος ο Γιόνι Κάστρο (μπακ) ο οποίος υπέστη ξανά ρήξη χιαστού και θα λείψει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Σταθερά στα «πιτς» οι Χιμένεζ (επιθετικός) και Μάρσαλ (αμυντικός) ενώ ο Μπολί (αμυντικός) βρέθηκε θετικός στον Covid-19.