Φούλαμ

Παρότι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, η Φούλαμ δεν μπόρεσε για ακόμα μία αγωνιστική να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς καθώς αυτή την φορά δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Κρίσταλ Πάλας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 8ο και 64ο λεπτό της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή, να βρίσκονται αρκετές φορές μπροστά από την αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να γίνουν ολοκληρωτικά απειλητικοί. Φοβερό γκολ του Κέρνι στο 95ο λεπτό, σταθερά στην προτελευταία θέση βρίσκεται η ομάδα του Πάρκερ με ρεκόρ 5-14 και μόλις έναν βαθμό.

Εκτός ο σημαντικός και τιμωρημένος Καμαρά (μέσος), εκτός θα παραμείνουν για ακόμα μία αγωνιστική οι σημαντικοί Τετέ (μπακ), Κεμπανό (μέσος), Ονομά (μέσος) και Άντερσεν (μέσος).

Γουεστ Μπρομ

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Γουέστ Μπρομ, αυτή την φορά με 1-1, στην έδρα της Μπράιτον. Σε έναν αγώνα όπου δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, βρέθηκε πίσω με αυτογκόλ του Λίβερμορ στο 40ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, ανέβασε λίγο τον ρυθμό της και έτσι κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 83ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Μπίλιτς βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 6-14 και μόλις τρεις βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν για ακόμα μία αγωνιστική οι σημαντικοί Φίλντ (μέσος) και Ρόμπσον-Κανού (επιθετικός).