Φούλαμ

Για ακόμα μία αγωνιστική εμφάνισε πολλά αμυντικά κενά η Φούλαμ με αποτέλεσμα να δεχθεί ήττα με 4-3, στην έδρα της Λιντς. Αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μίτροβιτς, από εκεί και έπειτα βρέθηκε στο 57ο λεπτό να χάνει με τρία τέρματα διαφορά πριν οι Ρέιντ και Μίτροβιτς μειώσουν στο 62ο και 67ο λεπτό δίχως όμως να γίνουν περαιτέρω απειλητικοί. Στα του EFL Cup, η ομάδα του Πάρκερ προκρίθηκε με νίκη 2-0, εντός έδρας απέναντι στην Σέφιλντ Γουέντζντεϊ

Δεν υπάρχουν απουσίες για τους γηπεδούχους.

Αστον Βίλα

Πολύ σημαντική νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει η Άστον Βίλα, εντός έδρας απέναντι στην ποιοτική Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Σμιθ, δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση καθώς παρότι έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 12ο λεπτό δεν κατάφερε να γίνει ποτέ απειλητική ενώ κινδύνεψε να βρεθεί και πίσω στο σκορ με τον Μαρτίνεζ ωστόσο να αποκρούει το πέναλτι του Λούνστραμ στο 36ο λεπτό. Το σκορ στην αναμέτρηση διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Κονσά στο 63ο λεπτό. Πρόκριση και για τους «χωριάτες» στον επόμενο γύρο του Carabao Cup χάρις σε νίκη με 3-0 στην έδρα της Μπρίστολ Σίτι.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ένχελς (στόπερ), Χίτον (τερματοφύλακας) και Γουέσλει (επιθετικός).