Φορτούνα Ντίσελντορφ

Εξαιρετικά ανοιχτό και θεαματικό το παιχνίδι της πριν από τη διακοπή στη Φρανκφούρτη, στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο επιθετική φτάνοντας στο γκολ με τον Χένινγκς (34'), στην επανάληψη προσπάθησε κυρίως να αμυνθεί αλλά δίχως αποτέλεσμα, αφού δέχτηκε δύο τέρματα (το δεύτερο στο 86') και ηττήθηκε (2-1) από την Άιντραχτ. Η Φορτούνα γενικότερα παίζει ελεύθερα, σκοράρει με συνέπεια, ωστόσο οι αμυντικές της αδυναμίες συνήθως την προδίδουν με αποτέλεσμα να έχει αποκομίσει μόλις τρεις βαθμούς στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές.

Μπαρκόκ (Μ) και Στέγκερ (Μ) θα απουσιάσουν και πάλι.

Bet Info - Φορτούνα Ντίσελντορφ

3/3 γκολ/γκολ & over μετράει μέχρι σήμερα η Φορτούνα.

Βόλφσμπουργκ

Έπεσε θύμα έκπληξης στην πιο πρόσφατη αγωνιστική της ''παράσταση'' αφού δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της νεοφώτιστης Πάντερμπορν μέσα στο Βόλφσμπουργκ. Οι Λύκοι αιφνιδιάστηκαν από τους μπλε καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 12ο λεπτό της συνάντησης, στη συνέχεια κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν (1-1) με τον Μπρέκαλο στο 56' χωρίς να κατορθώσουν να πετύχουν το γκολ της νίκης. Παρά ταύτα, η συγκομιδή των επτά βαθμών στις τρεις πρώτες αγωνιστικές κρίνεται άκρως ικανοποιητική.

Εκτός ο κίπερ Κάστελς, αμφίβολοι οι Μπρουκς (Α), Γκιλαβογκί (Μ) και Ρουσιγιόν (Μ).