Φορτούνα Ντίσελντορφ

Προέρχεται από ''αυτοκτονία'' καθώς μολονότι προηγήθηκε στην Κολωνία με σκορ 2-0 χάρη σε τέρματα των Καραμάν και Τόμι, ένα σε κάθε ημίχρονο, δέχτηκε δύο γκολ μετά το 88ο λεπτό και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι της Φορτούνα χωρίς νικητή, με τους κόκκινους να μη χάνουν εύκολα αλλά να κερδίζουν ακόμα πιο δύσκολα, εξ ου και βρίσκονται καθηλωμένοι στη 16η θέση της κατάταξης (μπαράζ παραμονής με την τρίτη ομάδα της Τσβάιτε). Τα κακά μαντάτα ήρθαν από τη νίκη της Βέρντερ που πλέον βρίσκεται ένα τρίποντο μακριά από την ομάδα του Ντίσελντορφ, η οποία καλείται να βρει επειγόντως τρίποντα.

Ουδέν νέο πρόβλημα για τη Φορτούνα.

Bet Info - Φορτούνα Ντίσελντορφ

Αήττητη για 5 αγωνιστικές η Φορτούνα (1-4-0).

Σάλκε

Δε λέει να ξεφύγει από την επιθετική δυστοκία που τη χαρακτηρίζει καθώς δύσκολα φτάνει στην αντίπαλη περιοχή και ακόμα πιο δύσκολα βρίσκει δίχτυα. Επανάληψη του ίδιου έργου και στον εντός έδρας αγώνα με την Άουγκσμπουργκ, εάν προσθέσουμε και τα επαναλαμβανόμενα λάθη στα μετόπισθεν η Σάλκε έφτασε δίκαια σε ακόμα ένα ανεπιτυχές αποτέλεσμα (0-3). Οι Βασιλικοί Μπλε έχουν ξεχάσει τη χαρά της νίκης εδώ και καιρό, ούτε όμως οι ανταγωνίστριες ομάδες στη μάχη της έκτης θέσης κερδίζουν κι έτσι παραμένουν μέσα στο κόλπο για την Ευρώπη, αρκεί βέβαια να αρχίσουν ξανά να σκοράρουν.

Μακροχρόνια τα προβλήματα της Σάλκε, αμφίβολος ο φορ Αρίτ.