Φορτούνα Ντίσελντορφ

Παίζει όμορφα, έχει την καλύτερη ψυχολογία και αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του δεύτερου γύρου! Η Φορτούνα τα πήγε περίφημα και στο Βερολίνο παίρνοντας τη νίκη (1-2) απέναντι στη Χέρτα με μπροστάρη τον φορμαρισμένο Ραμάν που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του. Ειδικά η επιθετική γραμμή των κόκκινων βρίσκεται σε τοπ φόρμα το τελευταίο δίμηνο, πρακτικά βέβαια ο σύλλογος του Ντίσελντορφ δεν διεκδικεί κάτι παραπάνω από το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην τελική κατάταξη. Χωρίς ισοπαλία στην Esprit Arena (7-0-7 με 11/14 over).

Xτύπησε ο βασικός μπακ Γκίσελμαν.

Bet Info - Φορτούνα Ντίσελντορφ

6 συνεχόμενα over μετράει η Φορτούνα.

Μπάγερν Μονάχου

Έδειξε με ισοπεδωτικό τρόπο ποιός είναι το αφεντικό στη Μπουντεσλίγκα αφού κυριάρχησε απόλυτα απέναντι στη Ντόρτμουντ, με το δείκτη του σκορ να φτάνει στο ευρύ 5-0. Μάλιστα, με δεδομένο ότι το σκορ ήταν 4-0 στο ημίχρονο, η νίκη θα μπορούσε να πάρει ακόμα πιο μεγάλες διαστάσεις, ωστόσο στην επανάληψη οι Βαυαροί έριξαν ρυθμό. Στην κορυφή πλέον το συγκρότημα του Νίκο Κόβατς, όμως η Μπορούσια πέρασε ξανά στο +2 χτες και η νίκη είναι επιβεβλημένη προκειμένου να μη χαθεί το προβάδισμα. 10-1-3 με 11/14 over ο απολογισμός εκτός Μονάχου.