Φορτούνα Ντίσελντορφ

Η επική ισοπαλία (3-3) στο Μόναχο απέναντι στη Μπάγερν με χατ τρικ του Λουκεμπάκιο ξάφνιασε ευχάριστα ακόμα και τον πιο αισιόδοξο φίλο της Φορτούνα που είδε να προστίθεται στη βαθμολογική συγκομιδή της ομάδας ένας σημαντικός και ανέλπιστος βαθμός. Η επιτυχία αυτή ήρθε σε συνέχεια της προηγούμενης νίκης επί της Χέρτα και ανέβασε ακόμα περισσότερο τη ψυχολογία των κοκκίνων που παραμένουν μεν στην προτελευταία θέση της κατάταξης αλλά δείχνουν ικανοί να διεκδικήσουν με σοβαρές πιθανότητες την παραμονή τους για ακόμα μία σαιζόν στη Μπουντεσλίγκα. Χωρίς ισοπαλία στο Ντίσελντορφ (2-0-4 με 5/6 over) μέχρι σήμερα.

7 ποδοσφαιριστές εμφανίζονται ως αμφίβολοι απόψε.

Bet Info - Φορτούνα Ντίσελντορφ

6 συνεχόμενα over σε επίσημα παιχνίδια μετράει η Φορτούνα.

Μαιντζ

Προβλημάτισε έντονα τη φιλοξενούμενη Μπορούσια Ντόρτμουντ κατά τη συνάντηση τους την προηγούμενη αγωνιστική κρατώντας τους πρωτοπόρους για 66 λεπτά στο μηδέν, στο σημείο εκείνο η εστία της παραβιάστηκε αλλά μέσα σε πέντε λεπτά βρήκε απάντηση με τον Κουάισον. Το δυστύχημα ήταν ότι η Μάιντζ δε μπόρεσε ούτε σε αυτήν την περίπτωση να κρατήσει την ισοπαλία και τελικά γνώρισε την ήττα (1-2), που σε κάθε περίπτωση ήταν εντός προγράμματος. Οι κόκκινοι βρίσκονται στα μεσαία στρώματα του βαθμολογικού πίνακα έχοντας απόσταση ασφαλείας 6 βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη, 1-1-3 με 3/5 under το εκτός έδρας ρεκόρ.