Φιορεντίνα

Σαν να μην εμφανίστηκε ποτέ στο Μπέργκαμο, απολύτως ακίνδυνη επιθετικά, αμυντικά τα γνωστά λάθη κι έτσι η ήττα (3-0) από την Αταλάντα αποτέλεσε λογική εξέλιξη. Δεν έχει πάτο το βαρέλι για τους βιόλα που παρά την αλλαγή στην τεχνική τους ηγεσία δεν εμφανίζουν πρόοδο, μάλιστα η απόσταση των μόλις τριών βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη δείχνει ότι τα χειρότερα δεν απέχουν και πολύ. Η διοίκηση έχοντας εξαντλήσει κάθε περιθώριο αποφάσισε τον εγκλεισμό της ομάδας, ενώ απειλητική είναι και η διάθεση των τιφόζι. Στο Αρτέμιο Φράνκι έχουν κερδηθεί οι 7 από τους 9 βαθμούς της Φιορεντίνα φέτος (2-1-2 με 3/5 under).

Moναδικός απών ο χαφ Ντάνκαν.

Bet Info - Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα έχει σκοράρει μόλις ένα γκολ στις έξι τελευταίες αγωνιστικές.

Σασουόλο

Πολύ δύσκολη η επικράτηση της (1-0) επί της Μπενεβέντο χάρη σε γκολ του Μπεράρντι από το σημείο του πέναλτυ στο έκτο λεπτό, δέχτηκε μεγάλη πίεση από την αντίπαλο της ειδικά μετά την αποβολή του Χάρασλιν στο 49ο λεπτό. Αυτό που μετράει είναι η επιστροφή στις νίκες για τους νεροβέρντι μετά από δύο άνυδρες αγωνιστικές, ενώ βρίσκονται μόνιμα ψηλά στην κατάταξη εμφανίζοντας μία σταθερά καλή εικόνα από το ξεκίνημα της σαιζόν. Εσχάτως ο προπονητής Ντε Τζέρμπι έχει αλλάξει το αγωνιστικό στυλ δίνοντας μεγαλύτερη προσοχή στην άμυνα, εξαιρετική η εκτός έδρας παρουσία (4-1-0 με 3/5 under).