Φιορεντίνα

Από τις φορές που το τελικό σκορ δε λέει την αλήθεια το Ίντερ-Φιορεντίνα 2-1 αφού οι βιόλα ήταν πολύ καλοί αλλά στάθηκαν άτυχοι (δοκάρι στο πέμπτο λεπτό), ενώ δόθηκε σε βάρος τους κι ένα πολύ αυστηρό πέναλτυ (η Ίντερ είχε μαζεμένα γραμμάτια από τα διαιτητικά λάθη). Μάλιστα το νικητήριο γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκε σε ένα χρονικό σημείο που οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο κοντά σε αυτό. Σε κάθε περίπτωση ο Στέφανο Πιόλι πρέπει να είναι ευχαριστημένος από τον τρόπο παιχνιδιού των παικτών του που δείχνουν ικανοί φέτος να πετύχουν το στόχο της εξόδου στην Ευρώπη.

Χωρίς κανένα πρόβλημα σήμερα η Φιορεντίνα.

Bet Info - Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα μετράει τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην Τοσκάνη.

Αταλάντα

Για ακόμα ένα παιχνίδι της έλειψε η αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κατά τη φιλοξενία της Τορίνο στο Μπέργκαμο θα μπορούσε να βάλει τουλάχιστον δύο τέρματα αλλά έμεινε στο 0-0 - μάλιστα προς το τέλος θα μπορούσε να ηττηθεί κιόλας. Πέμπτη αγωνιστική χωρίς τρίποντο για τους νερατζούρι, έχουν μάλιστα βρει δίχτυα μόλις σε μία από αυτές και φυσικά η ανησυχία στην όμορφη πόλη της Λομβαρδίας κορυφώνεται. Ήδη έχει χαθεί πολύτιμο έδαφος στη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη, ωστόσο φαίνεται ότι το πρόβλημα έγκειται κυρίως στην κακή ψυχολογία των παικτών της Αταλάντα.