Φερεντσβάρος

Αν και μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση, εν τέλει αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 στην έδρα της Μόλντε για το πρώτο σκέλος της μεταξύ τους αναμέτρησης, στα προκριματικά της διοργάνωσης του Champions League. Οι Ούγγροι, ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Μπολί στο 7ο λεπτό ενώ στο 52ο διπλασίασαν τα τέρματα τους. Στην συνέχεια έδειξαν σημάδια χαλάρωσης δεχόμενη την ανατροπή με την ισοφάριση να φτάνει στο 87ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρατίν. Δεν υπήρξε αγωνιστική στο πρωτάθλημα, η ομάδα θα παραταχθεί ξεκούραστη.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Μόλντε

Έδειξε να έχει ψυχικά αποθέματα η Μόλντε στο ευρωπαϊκό παιχνίδι, έκανε την ανατροπή, δεν μπόρεσε ωστόσο να πάρει και την νίκη, μένοντας στην ισοπαλία. Έδειξε αδύναμη αμυντικά, κάτι που την προβληματίζει όλη σχεδόν την σεζόν στο πρωτάθλημα, ωστόσο κατάφερε να πετύχει τρία όμορφα τέρματα με τους Τζέιμς, Έικρεμ και Έλινγκσεν. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μόε δέχθηκε την ήττα με 1-0, εντός έδρας από την Σάντεφιόρντ, μην δίνοντας καν την απαραίτητη προσοχή.