Φενέρμπαχτσε

Δεύτερη σερί ισοπαλία στο πρωτάθλημα για τη Φενέρ που έμεινε στην 6η θέση και το -5 απο την πρώτη Σίβασπορ. Αυτή τη φορά, ήταν η Γκεζντέπε (2-2) που της στέρησε το τρίποντο δείχνοντας ένα «αναιμικό» πρόσωπο και μια ομάδα που μετά απο τόσες αγωνιστικές στη Super Lig ακόμα... ψάχνεται.  Απάντησε δύο φορές όταν έμεινε πίσω στο σκορ με Αζίς και Ροντρίγκες αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Στο 91ο λεπτό μάλιστα έμεινε και με παίκτη λιγότερο.

Εκτός ο φορ Μεβλούτ Ερντίντς (4/0). Δεν επηρεάζει ο τραυματισμός του κίπερ Ερτέν Ερσού που δεν υπολογίζεται εξάλλου.

Bet Info - Φενέρμπαχτσε

4/5 GG & οver 2.5 στα πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της.

Γκεντσεμπιρλιγκί

Αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος που έχει δώσει, 2-2-0 σε αυτά και προερχόμενη απο το ασύλληπτο 3-3 με τη Μαλάτιασπορ. Ματς που είχε εντάσεις αλλά και... γκολ και θέαμα με τελικό νικητή το ποδόσφαιρο και οχι κάποιον απο τους δύο αντιπάλους. Η «Γκεντσλέρ» με Σίο και Στάνκου έφερε τούμπα το ματς μετατρέποντας το 0-1 που διαμόρφωσε στο 44ο λεπτό ο Μπιφουμά, σε 2-1. Όμως ένα ξαφνικό μπλακ άουτ ήταν αρκετό για να έχουμε ανατροπή στην ανατροπή με το τελικό σκορ να είναι το 3-3, σκορ που διαμόρφωσε στο 91ο λεπτό ο Μπέρισμπεκ με υπέροχο γκολ. Χρειαζόταν τη νίκη, έτσι όμως όπως ήρθε το ματς ακόμα και ο βαθμός θεωρείται καλός μιας και δίνει μεγάλη μάχη να αποφύγει τις τρείς τελευταίες θέσεις. Βρίσκεται χαμηλά, στη 13 ωστόσο, με μόλις 14 βαθμούς και στο +2 απο την επικίνδυνη ζώνη.

Μοναδική απουσία ο αμυντικός Αχμέτ Ογιούζ (7/0).