Φαρένσε

Έπειτα από ένα μεγάλο σερί συνεχόμενων ηττών, η Φειρένσε κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλία από την έδρα της Τοντέλα (1-1). Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κυριαρχία των κινήσεων στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, άνοιξαν το σκορ με τον Μπρισένο στο 44ο λεπτό ωστόσο δεν κατάφεραν να νικήσουν καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 89ο λεπτό με γκολ του Φερνάντες και ενώ έπαιζαν με 10 παίκτες. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Μάρτινς με ρεκόρ 16-45 και 15 βαθμούς.

Εκτός οι Μπρούνο (μέσος) και Σαμπάιο (αμυντικός).

Σετούμπαλ

Το πάλεψε η Σετουμπάλ απέναντι στην πολύ ανώτερη ποιοτικά Μπράγκα, ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα με 1-0. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν όμορφο και επιθετικό ποδόσφαιρο παρόλα αυτά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες σε γκολ δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην Μπράγκα να φύγει νικήτρια σκοράροντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 34ο λεπτό. Σταθερά στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Μέντες με ρεκόρ 20-27 και 25 βαθμούς.

Εκτός οι Πεντρόσα (μέσος) και Πίντο (αμυντικός), απουσίες που δεν επηρεάζουν την σύσταση της ομάδας.