Φαμαλικάο

Ήττα μετά από πολλές αγωνιστικές δέχθηκε η Φαμαλικάο, με 2-1 στην έδρα της Πορτιμονένσε. Οι γηπεδούχοι κατάφερα να κλείσουν σωστά τους φιλοξενούμενους που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τον δείκτη του σκορ στο 92ο λεπτό με γκολ του Μάρτινς. Πλέον η ομάδα του Σούσα βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-18 και 24 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο βασικός και τιμωρημένος Πέρεθ (μέσος) καθώς και οι αναπληρωματικοί Πατρίκ (επιθετικός) και Λιόν (αμυντικός).

Τοντέλα

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Τοντέλα, εντός έδρας με αντίπαλο την Μπελενένσες (1-0). Οι γηπεδούχοι πίεσαν επιθετικά χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν το γκολ που τόσο πολύ έψαχναν καθ΄όλη την διάρκεια της αναμέτρησης «πληρώνοντας» την κακή τους αμυντική λειτουργία στο 48ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Γκονζάλεζ βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-12 και 15 βαθμούς.