Φαμαλικάο

Ισόπαλη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι αναδείχθηκε η Φαμαλικάο, αυτή την φορά στην έδρα της Μορεϊρένσε με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο το μόνο που κατάφεραν ήταν να καθορίσουν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση με γκολ του Μαρτίνεζ Τόνι στο 73ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Σούσα βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-43 και 45 βαθμούς.

Μοναδικός απών ο αναπληρωματικός Κονατέ (αμυντικός).

Πορτιμονένσε

Επιστροφή στις νίκες για την Πορτιμονένσε, με 3-2 εντός έδρας κόντρα στην Μαρίτιμο. Οι γηπεδούχοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ δις στο πρώτο μέρος με τους Ταμπάτα και Μπόα στο 24ο και 39ο λεπτό αντίστοιχα. Στο δεύτερο μέρος δεν μπήκαν με την ίδια όρεξη ωστόσο πέτυχαν ακόμα ένα γκολ σιγουρεύοντας έτσι τους τρεις βαθμούς. Σταθερά στην 17η θέση βρίσκεται η ομάδα του Πάουλο Σέρτζιο με ρεκόρ 23-39 και 24 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Λούκας Φερνάντεζ (μέσος).