Φαμαλικάο

Άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση από πλευράς Φαμαλικάο, άλλο ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα καθώς αυτή την φορά η ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της ποιοτικής Μπράγκα. Οι φιλοξενούμενοι αν και έπαιζαν από το 34ο λεπτό της αναμέτρησης με παίκτη λιγότερο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 47ο λεπτό ενώ, αν και δέχθηκαν την ανατροπή βρήκαν εκ νέου γκολ με τον Άντερσον στο 89ο λεπτό. Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Σούσα με ρεκόρ 20-13 και 23 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο βασικός και τιμωρημένος Ρόντερικ (στόπερ).

Μορεϊρένσε

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Μορεϊρένσε, αυτή την φορά με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Γκιμαράες. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων ωστόσο κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο γκολ με τον Βιτόρια στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Καμπέλος βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-12 και 10 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Αουρέλιο (αμυντικός).