Φαμαλικάο

Δεν έχει καταφέρει να πάρει ακόμα τρίποντο στο πρωτάθλημα η Φαμαλικάο η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, στην έδρα της Μορεϊρένσε. Οι φιλοξενούμενοι άξιζαν περισσότερα από την αναμέτρηση. Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με δύο γκολ του Μπένζα, πριν ο Αντρέ Λουίς καθορίσει το τελικό σκορ στο 71ο λεπτό.

Εκτός παραμένει ο ημιβασικός Ταβάρες (επιθετικός).

Μαρίτιμο

Για ακόμα μία φορά δεν μπόρεσε να πάρει τρίποντο η Μαρίτιμο η οποία πήρε επίσης τον βαθμό της ισοπαλίας, με 2-2 απέναντι στην Αρούκα. Σκόραρε δύο τέρματα με τους Ρικαρντίνο και Αλίπουρ στο 35ο και 56ο λεπτό, δεν κατάφερε να καλύψει τα αμυντικά κενά που έχει δεχόμενοι για ακόμα μία αναμέτρηση γκολ. Δεν είναι ικανοποιημένος ο Βελάζκεζ μέχρι στιγμής, επιτακτική η ανάγκη για νικηφόρα αποτελέσματα.

Αμφίβολοι οι Μπελτράμε (επιθετικός) και Τζοέλ (επιθετικός).