Φαμαλικάο

Δεν κατάφερε για ακόμα μία αναμέτρηση να πάρει η Φαμαλικάο που ηττήθηκε με 3-2, στην έδρα της Τοντέλα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν άριστα στο επιθετικό κομμάτι ωστόσο τους στοίχισε η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Πενέτρα στο 49ο λεπτό. Πετάξαμε τρεις βαθμούς είπε ο Βιειρά σε δηλώσεις του με την ομάδα του να βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-12 και μόλις 3 πόντους.

Εκτός ο βασικός Πενέτρα (αμυντικός).

Γκιμαράες

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο στον αγωνιστικό χώρο η Γκιμαράες η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από την Μπενφίκα. Κακό πρώτο μέρος πραγματοποίησε η ομάδα του Πέπα, δεχόμενη δύο τέρματα. Το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να διαμορφώσει το τελικό σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντουάρτε στο 78ο λεπτό. Πλέον, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-6 και 7 βαθμούς.