Έβερτον

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, η Έβερτον ήταν αυτή που κατάφερε εν τέλει να πανηγυρίσει το τρίποντο, με 2-0 στην έδρα της Μπράιτον. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μην είχα την κατοχή με το μέρος τους ωστόσο ήταν αυτοί που ευτύχησαν να σκοράρουν δύο τέρματα, από ένα σε κάθε ημίχρονο, με τους Γκρέι και Κάλβερτ Λιούιν στο 41ο και 58ο λεπτό αντίστοιχα. Στα μεταγραφικά, η ομάδα του Μπενίτεθ ενισχύθηκε με τον έμπειρο Ροντόν (επιθετικός).

Εκτός οι αναπληρωματικοί Ντέιβις (μέσος), Ντελφ (μέσος) και Ροντρίγκεζ (μέσος).

Μπέρνλι

Τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα πήρε η Μπέρνλι η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας με 1-1, απέναντι στη Λιντς. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Γουντ στο 61ο λεπτό ωστόσο δέχθηκαν την ισοφάριση με τον Μπάμπφορντ στο 86ο λεπτό. Συνεχίζει να προβληματίζει η ομάδα του Ντάις που ωστόσο ενισχύθηκε με τους Ρόμπερτς (αμυντικός) και Κορνέτ (επιθετικός).

Εκτός οι Λονγκ (αμυντικός), Στέφενς (μέσος) και Ρόμπερτς (αμυντικός). Αμφίβολος ο αναπληρωματικός Κόλινς (αμυντικός).