Έβερτον

Το «πάλεψε απέναντι στην Άρσεναλ ωστόσο η Έβετον δέχθηκε εν τέλει την ήττα με 3-2. Τα «ζαχαρωτά» προηγήθηκαν με πανέμορφο τέρμα του Κάλβερτ Λιούι μόλις στο 1ο λεπτό, στην συνέχεια δέχθηκαν την ανατροπή με τον Ριτσάρλισον ωστόσο να ισοφαρίζει λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρος. Το γκολ του Ομπαμεγιάνγκ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου έκρινε την αναμέτρηση για την «αρμάδα» του Αντσελότι που πλέον βρίσκεται στην 11η θέση με ρεκόρ 36-41 και 36 βαθμούς.

Εκτός οι συνήθεις ύποπτοι Γκμπαμίν (μέσος) και Σνάιντερλιν (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Εύκολη νίκη με 5-0 πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εντός έδρα απέναντι στην Μπριζ που της χάρισε παράλληλα την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης του Europa League. Στα του πρωταθλήματος, με MVP τον Φερνάντες, η ομάδα του Σόλσκιερ έκανε πλάκα απέναντι στην Γουότφορντ την οποία και νίκησε με 3-0. Πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 41-29 και 41 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Πογκμπά (μέσος) και Ράσφορντ (επιθετικός), αμφίβολος ο βασικός Μαρσιάλ (επιθετικός).