Έβερτον

Αποκλεισμό από την συνέχεια του κυπέλλου για την Έβερτον που ηττήθηκε με 2-0, εντός έδρας κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι. Η ομάδα του Αντσελότι απείλησε ελάχιστες φορές στο ματς, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα τελευταία οχτώ λεπτά της αναμέτρησης. Στα του πρωταθλήματος, τα «ζαχαρωτά» μετράνε δύο συνεχόμενες ήττες με αποτέλεσμα πλέον να βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-37 και 46 βαθμούς.

Έτοιμοι οι Ντέιβις (μέσος), Ροντρίγκεζ (μέσος), Γκόντφρι (αμυντικός) και Όλσεν (τερματοφύλακας), οριστικά εκτός οι σημαντικοί Μπερνάρντ (μέσος), Ντελφ (μέσος), Πίκφορντ (τερματοφύλακας) και Ντουκουρέ (μέσος) ενώ ο Γκμαμπίν (μέσος) μπορεί να ξεπέρασε τον τραυματισμό του ωστόσο πρέπει να ανακτήσει την αγωνιστική του κατάσταση καθώς δεν έχει αγωνιστεί τον τελευταίο ενάμιση χρόνο.

Κρύσταλ Πάλας

Επιστροφή στις νίκες για την Κρίσταλ Πάλας, αυτή τη φορά με 1-0 εντός έδρας κόντρα στη Γουέστ Μπρομ. Η αναμέτρηση είχε λιγοστές φάσεις οι οποίες άνηκαν εξ 'ολοκλήρου στους γηπεδούχους. Έπειτα από ένα ανόητο πέναλτι εντός περιοχής του Φούρλονγκ, ο Μιλιβόγεβιτς κατάφερε να είναι εύστοχος από τα έντεκα βήματα στο 37ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 31-47 και 37 βαθμούς.

Επιστρέφουν οι σημαντικοί Μίτσελ (μέσος) και Κουγιατέ (αμυντικός), σίγουρα εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κλάιν (μπακ), Φέργκιουσον (αμυντικός), ΜακΆρθουρ (μέσος), Σακό (αμυντικός) και Τόμκινς (αμυντικός) ενώ τελευταία στιγμή θα κριθεί του ΜακΚάρθι (μέσος).