Εστορίλ

Έμεινε για δεύτερο σερί ματς μακριά από τις νίκες η Εστορίλ η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Μποαβίστα. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, πίεσε καταφέρνοντας να πάρει τον βαθμό με γκολ του Φράνκο στο 71ο λεπτό. Ιδιαίτερα αδικημένος από το τελικό αποτέλεσμα αισθάνεται ο Πινχέιρο με την ομάδα του να βρίσκεται πλέον στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 10-5 και 14 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Ζιλ Βιθέντε

Το πάλεψε στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης η Ζιλ Βιθέντε χωρίς να καταφέρει να κερδίσει κάτι, απέναντι στην Πόρτο, εντός έδρας, χάνοντας με 2-1. Είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας να σκοράρει με τον Λίνο στο 24ο λεπτό, το σκορ διαμορφώθηκε από την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σέρτζιο Ολιβέιρα στο 89ο λεπτό. Στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σοάρες με ρεκόρ 8-8 και 8 βαθμούς.

Εκτός για ακόμα μία αναμέτρηση ο αναπληρωματικός Αφόνσο (μέσος).