Εσθονία

Την πρώτη της νίκη σε αυτή την προκριματική φάση κατάφερε να πάρει η Εσθονία, με 2-0 απέναντι στη Λευκορωσία. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν μυαλωμένα καταφέρνοντας να προηγηθούν με τον Σόργκα στο 58ο λεπτό ενώ στο 93ο λεπτό, ο Ζέντζοβ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πλέον, η «αρμάδα» του Χαμπέρλι βρίσκεατι στην 4η θέση του ομίλου με ρεκόρ 8-15 και 4 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα.

Hein; Mets, Kuusk, Tamm; Sinyavskiy, Kait, Kreida, Vassiljev, Paskotsi; Sorga, Anier

Ουαλία

Κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας η Ουαλία, στη Τσεχία με 2-2. Παρότι προηγήθηκε με τον Ράμσει στο 36ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή μέσα σε έντεκα λεπτά. Ωστόσο, η «αρμάδα» του Πέιτζ συνέχισε να πιέζει βρίσκοντας την ισοφάριση με τον Ντάνιελ Τζέιμς στο 69ο λεπτό. Πλέον, βρίσκεται στη 3η θέση του ομίλου με ρεκόρ 7-7 και 8 βαθμούς.