Εσπανιόλ

Αν και δημιούργησε φάσεις στην αναμέτρηση, η Εσπανιόλ δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι, στην έδρα της Σεβίλλη, χάνοντας με 2-0. Δέχθηκε το πρώτο γκολ στο 13ο λεπτό, της ακυρώθηκε τέρμα στο 25ο και παρότι έπαιξε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 65ο λεπτό δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Μιρ να καθορίζει το τελικό σκορ στο 87ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Μορένο βρίσκεται στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ -7 και 6 βαθμούς.

Εκτός μένουν οι σημαντικοί Καλέρο (αμυντικός), Ερέρα (μέσος), Μιγκελόν (αμυντικός) και Πουάδο (επιθετικός).

Ρεάλ Μαδρίτης

Ταπεινωτική ήττα με 2-1 δέχθηκε η Ρεάλ Μαδρίτης, με 2-1 εντός έδρας κόντρα στην άσημη Σερίφ Τίρασπολ. Αν και είχε την κυριαρχία στην αναμέτρηση, δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του εξαιρετικού Αθανασιάδη καταφέρνοντας μόνο να ισοφαρίσει προσωρινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπενζεμά στο 65ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αντσελότι αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 απέναντι στην Βιγιαρεάλ με την «βασίλισσα» να βρίσκεται σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-8 και 17 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μπέιλ (εξτρέμ), Καρβαχάλ (μπακ), Θεμπάγιος (μέσος), Μεντί (μπακ) και Μαρσέλο (μπακ).