Ερμής

Σπουδαίο διπλό για τον Ερμή επί του Εθνικού Άχνας με 2-0 εκτός έδρας σε ματς που προσπάθησε αρχικά να κρατήσει το μηδέν στην εστία του ενώ όταν είδε πως... τον παίρνει , πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Στο πρώτο μέρος πάντως, καμία εκ των δύο ομάδων δεν πήρε πολλά ρίσκα με αποτέλεσμα το 0-0 να μοιάζει λογικό. Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε πιο καλά και έφτιαξε φάσεις όμως ο Ερμής ήταν αυτός που πέτυχε το τέρμα στο 59'. Τρία λεπτά αργότερα, ο Δημητρίου έδωσε στον Ραφίνια, ο οποίος με όμορφο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον κίπερ του Εθνικού για να κάνει το 0-2. Με το αποτέλεσμα αυτό, ο Ερμής πήρε τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα καθώς και μια ψυχολογική τόνωση για τη συνέχεια.

Μέσα και ο Καραγκούνης.

Bet Info - Ερμής

5/7 under 2.5 πρόσφατα.

Oλυμπιακός Λευκωσίας

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ, είδε την ομάδα της Δόξας να γυρίζει το παιχνίδι σε 2-1 στην έδρα της Λευκωσίας ενώ παράλληλα οι γηπεδούχοι δεν εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός πως το σύνολο της Κατωκοπιάς, έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Στο 7ο λεπτό ο Ζαχαρίου μπήκε από δεξιά στην περιοχή της Δόξας και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Σισκόφσκι για το 1-0. Στο 21ο λεπτό η Δόξα το έφερε στα ίσα ενώ στο 50' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο. Παρόλα αυτά, η ομάδα της Κατωκοπιάς κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο 70'. Με αυτά και με αυτά, οι «μαυροπράσινοι» έμειναν μόλις στους τρείς βαθμούς.

Απέκτησε τον αμυντικό Μίλετιτς και το μέσο Σαρφό.