Έουπεν

Απίστευτα πράγματα στο πρόσφατο παιχνίδι με την Σίντ Τρούιντεν όπου παρά το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0 απο το 19ο λεπτό μόλις, κατάφερε να το γυρίσει ως το 40' αλλά σε πέντε λεπτά μέσα δέχτηκε δύο γκολ για το 3-2 του πρώτου μέρους!!! Δεν βρήκε τη δύναμη να επιστρέψει στο παιχνίδι μετά, δέχτηκε άλλα δύο στην επανάληψη για το τελικό 5-2. Στο +12 από την τελευταία θέση πέντε αγωνιστικές πριν από το φινάλε πάντως, δείχνει πως έχει καταφέρει να κάνει πράξη το στόχο της.

Εκτός ο μέσος Σχουτέρντεν.

Bet Info - Έουπεν

Under 3,5 τα 21 από τα 25 παιχνίδια της Έουπεν φέτος.

Γάνδη

Μοιρασιά για Γάνδη και Άντερλεχτ που ήρθαν ισόπαλες 1-1 με τους γηπεδούχους να παραμένουν στη δεύτερη θέση και τους φιλοξενούμενους να παραμένουν ζωντανοί. Η Άντερλεχτ άνοιξε το σκορ με τον Κολασίν στο 16' και στο 28' ο Τζόναθαν Ντέιβιντ με πέναλτι έκανε το 1-1. Πέταξε στα σκουπίδια την ευκαιρία να πλησιάσει την πρωτοπόρο Κλαμπ Μπριζ. Την Πέμπτη επιστρέφει στις ευρωπαϊκές της περιπλανήσεις, καθώς για τη φάση των «32» του Γιουρόπα Λιγκ, θα αντιμετωπίσει στην Ιταλία τη Ρόμα.