Έουπεν

Λύγισε στο τέλος η Έουπεν που παραχώρησε ισοπαλία (1-1)  στη Σιντ Τρούιντεν, ωστόσο μετά απο καιρό παρουσίασε καλά στοιχεία στο χορτάρι. Η Έουπεν άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ενγκό αλλά στο 25’ έχασε τον Ερίς με κόκκινη. Έπαιζε πάνω απο 60 λεπτά με παίκτη λιγότερο όμως στο φινάλε δεν άντεξε να κρατά τα «καναρίνια» που είχαν πάρει αρκετό έδαφος στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Κι έτσι η Σιντ Τρούιντεν πίεσε και ισοφάρισε στο 85ο λεπτό με το πέναλτι του Σουζούκι.

Εκτός οι αμυντικοί Χέρις και Μιαμπέ και ο μέσος Μπάμπι.

Bet Info - Έουπεν

3/4 επίσημα under 2.5 πρόσφατα.

Γάνδη

Αγχωτική επικράτηση για τη Γάνδη επί της Μαλίν, από το τέρμα του Νιαγκμπό στο 36ο λεπτό. Πήρε ένα πολύ δύσκολο τρίποντο εντός έδρας, δεν έπεισε και τόσο με την εμφάνιση της παρόλα αυτά. Ήταν οι πρώτοι βαθμοί για την Γάνδη στο πρωτάθλημα καθώς είχε ξεκινήσει με ένα αρνητικό ρεκόρ τριών ηττών στις πρώτες αγωνιστικές και πλέον με 3 βαθμούς βρίσκεται στη 14η θέση της Pro League. Μάλιστα, έδωσε φιλικό με την Αλκμάαρ μεσοβδόμαδα όπου δοκιμάστηκαν πολλοί νέοι παίκτες με το τελικό 1-1 μικρή σημασία να έχει.

Εκτός οι χαφ Ντε Μπρόιν, Ασάρε και Οντζίντα.