Έουπεν

Επιτέλους αυτό που έψαχνε! Διπλό τόνωσης και μάλιστα οχι μόνο βαθμολογικής αλλά -κυρίως- ψυχολογικής βρήκε η Έουπεν που σκόραρε τρείς φορές στην έδρα της Οστάνδης (2-3)  και απέδρασε με το τρίποντο. Για ακόμη μια φορά πάντως απέδειξε πως αμυντικά κάθε άλλο παρά αξιόπιστη είναι δεχόμενη δύο τέρματα με αποτέλεσμα να χρειάζεται κάθε φορά περισσότερα γκολ για να πάρει αποτέλεσμα. Δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία ματς της η Έουπεν ενώ στο κύπελλο έχει παρει και μια πρόκριση ενδιάμεσα συνεπώς κάπως δείχνει να ανεβάζει στροφές.

Δεν υπάρχουν προβλήματα απουσιών για την Έουπεν.

Bet Info - Έουπεν

3/4 οver 2.5 στα τελευταία ματς πρωταθλήματος.

Άντερλεχτ

Η ομάδα του Βερχάουτερν δείχνει να ανεβάζει στροφές και έχοντας τον Νασέρ Τσαντλί σε τρελά κέφια και έκανε... πλάκα στην Σεντ Τρούιντεν, επικρατώντας με 4-1 για το δεύτερο σερί νικηφόρο αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα. Ο Τσαντλί πραγματοποίησε το 1-0 για την Άντερλεχτ στο 5ο μόλις λεπτό και πέντε λεπτά μετά ο Κανά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Μπολί στο 62’ έβαλε ξανά την Σεντ Τρούιντεν στο ματς αλλά πέντε μετά λεπτά ο Ρούφε... επανέφερε την τάξη μετά από ασίστ του Τσαντλί. Και από δημιουργός, ο Τσαντλί έγινε εκτελεστής, σκοράροντας για δεύτερη φορά στο ματς και διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Οι Ναγιάρ, Νασρί, Κομπανί και Ντιματά θα απουσιάσουν.