Έλτσε

Νέα ήττα για την Έλτσε αν και στο 1-0 εκτός με τη Βαλένθια είχε τις στιγμές της και μπορούσε ίσως την ισοπαλία. Στο πρώτο ημίχρονο η Βαλένθια ήταν εκείνη που είχε την κατοχή της μπάλας και στον έλεγχο της αναμέτρησης, καταφέρνοντας να προηγηθεί στο 22′ με τον Ντάνιελ Βας. Τίποτα δεν άλλαξε στο πρώτο 45λεπτο και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0. Το δεύτερο μέρος ήταν διαφορετικό, με την Ελτσε να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και να απειλεί ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Κάτι που τελικά δεν κατάφερε μέχρι το φινάλε.

Τιμωρημένοι ο αμυντικός Βερδού, οι μέσοι Μπαραγκάν και Τετέ. Τραυματίας ο χαφ Φιντέλ.

Bet Info - Έλτσε

6/8 G/G προσφάτως για την Έλτσε εντός έδρας.

Βιγιαρεάλ

Ισόπαλη με 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Σοσιεδάδ αναδείχτηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Βιγιαρεάλ. Με το… καλησπέρα η ομάδα του Ουνάι Έμερι μπήκε μπροστά και ο Παρέχο με σουτ έξω απ’ την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας της Σοσιεδάδ ανοίγοντας το σκορ στο 3’! Το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι τα τελευταία λεπτά. Κι εκεί που η Βιγιαρεάλ πίστεψε πως θα σημειώσει μια σημαντική νίκη, η Σοσιεδάδ είπε την τελευταία κουβέντα! Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης, ο Ισάκ με εξαιρετικό σουτ και έκανε το 1-1. Μεσοβδόμαδα για το κύπελλο το «Κίτρινο Υποβρύχιο» αντιμετώπισε εκτός τη Λεβάντε για να ηττηθεί με 1-0 με τέρμα στο 121′.

Εκτός ο μέσος Πένια, ο αμυντικός Γκασπάρ και ο εξτρέμ Τσουκουέζε.