Έλτσε

Δεν είναι σε καλή κατάσταση η Έλτσε κι αυτό... βγαίνει προς τα έξω με τη δεύτερη σερί ήττα της (2-1), απο τη Γρανάδα αυτή τη φορά και την τρίτη στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος που έδωσε. Η ομάδα του Εσκριμπά μπορεί να έπαιξε κόντρα σε μια ομάδα που είχε πολλές απώλειες παικτών, ωστόσο δεν κατάφερε να αποκομμίσει ξανά κάτι απο το παιχνίδι. Η Γρανάδα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 31΄αλλά η Έλτσε ισοφαρισε με τον Μπογιέ στο 40΄. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ανοικτό, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν γκολ, αλλά τελικά το βρήκε η Γρανάδα που βρήκε στόχο στο 85΄αφήνοντας την αντίπαλο της στους 21 βαθμούς στην προτελευταία θέση.

Δεν προλαβαίνει ο χαφ Φιδέλ.

Bet Info - Έλτσε

4/5 over 2.5 προσφάτως.

Σεβίλλη

Η Σεβίλλη μέσα σε λίγες μέρες αντιμετώπισε δύο φορές την Μπαρτσελόνα για να ηττηθεί και τις δύο, δίχως καν να σκοράρει, απογοητεύοντας πλήρως. Τραγικοί οι Ανδαλουσιάνοι στο πρωτάθλημα στην έδρα τους γνωρίζοντας την ήττα με 2-0, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 3-0 στο «Καμπ Νου» για το κύπελλο χάνοντας την ευκαιρία να πάνε ως τον τελικό (η Σεβίλλη είχε κερδίσει με 2-0 στο πρώτο ματς). Η Σεβίλλη στο 74' και με το σκορ στο 1-0 έχασε πέναλτι... πρόκρισης, δεχόμενη τέρμα στο 94' με το ματς να οδηγείται στην παράταση (όπου οι Σεβιγιάνοι δέχθηκαν ακόμα ένα) για την τελική τους... καταστροφή.