Έλτσε

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Έλτσε και την Οσασούνα (2-2). Το σκόρ άνοιξε ο Ρούμπεν Γκαρσία στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Έλτσε να ισοφαρίζει στο δεύτερο μέρος με τον Φιντέλ (46’). Ο Μπράσανατς στο 64’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως ο τελευταίο λόγος ανήκε στον Καρίγιο ο οποίος στο 78’ σκόραρε το τελευταίο γκολ της ανμέτρησης, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 με την Έλτσε να μένει οριακά πάνω απο την επικίνδυνη ζώνη.

«Κομπλέ» η αποστολή.

Bet Info - Έλτσε

4/5 G/G πρόσφατα εντός έδρας.

Ρεάλ Μαδρίτης

Ρεάλ Μαδρίτης έκανε ένα καλό ματς και επικράτησε της Γρανάδα εντός έδρας με σκορ 2-0. Νίκη η οποία έδωσε στην ομάδα της Μαδρίτης τη δυνατότητα να βρεθεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ισοβαθμώντας με την Ατλέτικο που έχει ωστόσο ... δύο ματς λιγότερα. Ο Κασεμίρο ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, με ασίστ του Ασένσιο. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπενζεμά, με ασίστ του Ίσκο.