Έλτσε

Η νεοφώτιστη Έλτσε πήρε σπουδαίο εκτός έδρας «διπλό» (0-1) με αντίπαλο την Eϊμπάρ και έτσι άφησε πίσω της με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την εντός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο  Λούκας Μπογέ, άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ μοιραίος στάθηκε για τους γηπεδούχους, ο Εξποσίτο που στο 52ο λεπτό αστόχησε σε πέναλτι. Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Χόρχε Αλμιρόν διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ της 0-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα και έτσι πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη που της έδωσε τους πρώτους της βαθμούς στο καινούργιο πρωτάθλημα.

Eκτός ο αμυντικός Θιφουέντες.

Bet Info - Έλτσε

Απο πέντε σερί NG.

Ουέσκα

Η Ουέσκα παίζοντας σθεναρή άμυνα, έστησε... μπλόκο στην Ατλέτικο και πήρε ένα σπουδαίο πόντο μετά το ισόπαλο χωρίς σκορ αποτέλεσμα των δύο ομάδων. Η άμυνα των γηπεδούχων για την ακρίβεια «έσπαγε κόκκαλα» και το σύνολο της Μαδρίτης παρήγαγε μόλις δύο τελικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο: τις λιγότερες που έχει σημειώσει σε αγώνα εντός του 2020. Μετά την ανάπαυλα, ο «Τσόλο» ανακάτεψε την τράπουλα, όμως, με εξαίρεση ένα πολύ καλό σουτ του Γιορέντε δεν πλησίασε με αξιώσεις στο γκολ. Έτσι, οι νεοφώτιστοι του Έλληνα στόπερ μάζεψαν τον τρίτο βαθμό τους στη σεζόν.

Εκτός ο αμυντικός Πέδρο Λόπες. Παραμένει εκτός ο τραυματίας επίσης κεντρικός αμυντικός Μαφέο (Α).