Έλτσε

Βαθμός  χρυσάφι για την Έλτσε στη Μαδρίτη απέναντι στη Χετάφε για την 28η αγωνιστική της La Liga. Μία ισοπαλία που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστική στο τέλος της σεζόν για την ομάδα του Σεγκούρα, καθώς με τον βαθμό αυτόν η Έλτσε κατάφερε να μεγαλώσει τη διαφορά της από τη ζώνη του υποβιβασμού. Κι όμως, η Έλτσε ήταν αυτή που προηγήθηκε στο ματς, καθώς μπήκε πολύ δυναμικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Στο 20ο λεπτο, ο Πέρε Μίλα εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή σέντρα του Βερντού και με ένα πολύ όμορφο τελείωμα έγραψε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Η Χετάφε μπήκε πιο σοβαρή στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε στο 60ο λεπτο, με τον Ενές Ουνάλ να φέρνει το ματς και πάλι στα ίσα και να γράφει το 1-1.

Τιμωρημένος ο πολύτιμος φορ Μπογέ.

Bet Info - Έλτσε

4/5 G/G πρόσφατα.

Ρεάλ Μπέτις

Τεράστιο «τρίποντο» για την ομάδα της Ανδαλουσίας που έπιασε στην 5η θέση της βαθμολογίας τη Ρεάλ Σοσιεδάδ με 45 βαθμούς, με τους Βάσκους μάλιστα να έχουν μπροστά τους το πολύ δύσκολο παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα. Το γκολ ήρθε με μία έμπνευση του Φεκίρ… Ο Γάλλος μέσος πήρε την μπάλα από τη γραμμή του κέντρου, «άδειασε» όποιον βρήκε μπροστά του και με ένα πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και έγραψε το 1-0 στο 70ο λεπτο. Πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο δεύτερο γκολ με τον Χουάνμι να πλασάρει σε κενή εστία μετά την κακή επέμβαση του Αϊτόρ, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-0.