Έλτσε

Η Έλτσε απέναντι στη Βαγιαδολίδ είχε μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να πάρει μια σπουδαία νίκη στη μάχη που δίνει για τη σωτηρία. Μάλιστα, μέχρι το 71ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο πρόσφατο εκτός έδρας μεταξύ τους ματς, ωστόσο στη πιο κρίσιμη καμπή του παιχνιδιού οι μηχανές της... έσβησαν ενώ είχε προηγηθεί ο αποκλεισμός στο κύπελλο από τη Βαγιεκάνο!

Εκτός παραμένουν ο στόπερ Εμφουλού και οι εξτρέμ Τετέ και Φιντέλ.

Bet Info - Έλτσε

4/5 G/G για την Έλτσε στα τελευταία της ματς.

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε στο τελικό του Σούπερ Καπ από την Μπιλμπάο και μεσοβδόμαδα κέρδισε στο... νήμα με 2-0 την Κορνέγια στην παράταση στο κύπελλο. Το ακόμα πιο ... σοκαριστικό της υπόθεσης είναι πως χρησιμοποίησε πολλούς βασικούς τόσο ως βασικούς όσο κι ως αλλαγή, ενώ πλέον θα ακολουθήσει το ματς με τη Βαγιεκάνο. Ήδη στο -10 απο τη κορυφή και την Ατλέτικο, με ματς περισσότερο!

Εκτός ο στόπερ Πικέ, ο μπακ Ρομπέρτο και ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο. Τιμωρημένος ο Μέσι.