Έλτσε

Έπιασε καλή απόδοση η Έλτσε η οποία πήρε την πρώτη της φετινή νίκη, με 1-0 στην έδρα της Χετάφε. Κατάφερε να μην απειληθεί από τον αντίπαλο ενώ, στο ντεμπούτο του με την ομάδα, ο Πέρεθ κατάφερε να σκοράρει στο 69ο λεπτό, δίνοντας έτσι σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του. Ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του δήλωσε ο Εσκρίμπα που ευελπιστεί σε ανάλογη συνέχεια.

Εκτός ο Μπίγκας (αμυντικός), αμφίβολοι οι Αλάμο (μέσος) και Μπογέ (επιθετικός).

Λεβάντε

Για ακόμα έναν αγώνα έμεινε μακριά από τα τρίποντα η Λεβάντε η οποία ήρθε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στη Ράγιο Βαγιεκάνο. Δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν κόντρα στη ροή του ματς, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρτι στο 39ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε πολλές επικίνδυνες φάσεις με την ισοφάριση να έρχεται στα τελευταία λεπτά και πιο συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό.

Εκτός οι σημαντικοί Μπάρντι (μέσος), Σολδάδο (επιθετικός), Ντε Φρούτος (επιθετικός) και Καμπάνια (μέσος).