Έλτσε

Μεγάλος βαθμός για την Έλτσε κόντρα στη Λεβάντε στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της La Liga. Η Λεβάντε μπήκε πιο δυναμικά στην αναμέτρηση και επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της. Η Έλτσε κρατούσε παθητικό ρόλο και περισσότερο περίμενε την αντεπίθεση και όχι την κατοχή.  Τελικά, οι γηπεδούχοι βρηκαν πρώτοι δίχτυα. Ο Γκονζάλο Μελέρο πήδηξε πιο ψηλά από όλους και έβαλε τη Λεβάντε μπροστά στο σκορ, στο 12ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά και αποφασιστικά για την ισοφάριση. Μετά από αρκετά λεπτά πίεσης, το πολυπόθητο γκολ ήρθε, στο 64ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Μορέντε θα εκμεταλλευτεί την κακή έξοδο στο φάουλ της Έλτσε και με κεφαλιά θα κάνει το 1-1. Από την μεριά της, η Έλτσε, βρίσκεται μία «ανάσα» από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Εκτός ο εξτρέμ Φιδέλ, αμφίβολος και ο μπακ Μίνιο.

Bet Info - Έλτσε

Απο τέσσερα σερί G/G πρόσφατα.

Κάντιθ

«Άσφαιρη» για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Καντίθ που μετά τη τεσσάρα απο την Ατλέτικο, ηττήθηκε εντός με 1-0 απο τη Σοσιεδάδ. Μάλιστα με βάση την εικόνα του παιχνιδιού το σκορ φαντάζει και αρκετά... κολακευτικό για τη Καντίθ μιας και ο αντίπαλος είχε πάρα πολλές ευκαιρίες ενώ η γηπεδούχος έφτασε στην αντίπαλη περιοχή ελάχιστες φορές. Στο 66ο λεπτό, η Καντίθ δέχτηκε γκολ - μαχαιριά και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι στη συνέχεια.

Θα λείψουν ο αμυντικός Κάλα, οι χαφ Μάρι και Αούγκοστο.