Ελλάδα

Mε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Φορτούνη να σημειώνει ένα γκολ και μία ασίστ (στο δεύτερο σκόρερ Μπακασέτα) η Εθνική Ελλάδος πέρασε νικηφόρα (0-2) από το Κισινάου επί της Μολδαβίας μένοντας με αυτόν τον τρόπο ζωντανή στη μάχη για την πρώτη θέση του Ομίλου και την άνοδο στο δεύτερο γκρουπ δυναμικότητας. Το συγκρότημα του Φαν Σιπ έπαιξε σε γενικές γραμμές ικανοποιητικό ποδόσφαιρο και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα, σε κάθε περίπτωση μετά και τη νίκη των Σλοβένων θα χρειαστεί μόνο νίκη απόψε στη Ριζούπολη προκειμένου να προσπεράσει την ύστατη στιγμή την παρέα του Ίλιτσιτς στην κατάταξη του Ομίλου.

Εκτός οι Κουρμπέλης (Μ), Μάνταλος (Μ), Μπακάκης (Α), Γιαννούλης (Α).

Ελλάδα (4-2-3-1)Βλαχοδήμος – Μαυρίας, Χατζηδιάκος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας – Ζέκα, Μπουχαλάκης – Λημνιός, Μπακασέτας, Φορτούνης  – Γιακουμάκης

Σλοβενία

Mε χίλια ζόρια ξεπέρασε το εμπόδιο της μαχητικής ομάδας της Εθνικής Κοσόβου, μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και το άγχος έκανε για τα καλά την εμφάνιση του. Μόλις πέντε λεπτά μετά το 0-1, ο Κούρτιτς ισοφάρισε σε 1-1 και τελικά η νίκη για τη Σλοβενία (2-1) ήρθε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Ίλιτσιτς στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης, σε μία αμφισβητούμενη εμφάνιση που φαίνεται να ξεκινάει από οφσάιντ. Το αποτέλεσμα αυτό της επιτρέπει να ταξιδέψει απόψε στην Αθήνα στοχεύοντας σε δύο αποτελέσματα - ισοπαλία ή νίκη - προκειμένου να εξασφαλίσει την πρώτη θέση και τον προβιβασμό στο δεύτερο γκρουπ.

Στογιάνοβιτς (Α), Μίτροβιτς (Α), Στάνκοβιτς (Α) είναι εκτός.

Σλοβενία (4-3-3) : Μπέλετς, Στογιάνοβιτς, Μπλάζιτς, Μέβλια, Μπάλκοβετς, Κούτριτς, Βέτριχ, Ίλισιτς, Λόβριτς, Μπόλχαρ, Βούτσκιτς