Εϊμπάρ

Οι «αρμέρος» βρέθηκαν πλέον κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού, μετά την ήττα που υπέστησαν στην έδρα της Κάντιθ με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο στο 40' βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αφού ο Άλβαρο Νεγρέδο έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους . Η Εϊμπάρ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει και να φύγει έστω με τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ο τερματοφύλακας Ντμίτροβιτς, αστόχησε από την άσπρη βούλα.

Δεν έχει σημαντικές απώλειες παικτών η Εϊμπάρ.

Bet Info - Εϊμπάρ

Απο τέσσερα σερί under 2.5 η Εϊμπάρ.

Βιγιαρεάλ

Για 8ο αγώνα χωρίς τρίποντο έμεινε ο Έμερι (αρνητικό ρεκόρ για τον κόουτς σε πρωτάθλημα), τραγωδία δίχως τέλος για τη Βιγιαρεάλ το τελευταίο διάστημα, έμεινε στο -5 από την 6η θέση που έμοιαζε δεδομένη μετά τη νέα ήττα στο Μεστάγια. Η Βιγιαρεάλ, η οποία χάνει συνεχώς έδαφος σε σχέση με την πρώτη εξάδα της La Liga, προηγήθηκε με πέναλτι – γκολ του Ζεράρ Μορένο (40') και έδειχνε να ελέγχει απόλυτα το ματς. Ό, τι δεν κατάφεραν οι Νυχτερίδες σε 85 λεπτά, το έκαναν στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα. Ο Μάξι Γκόμες κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο σπεσιαλίστας Κάρλος Σολέρ (86') και, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκονσάλο Γκέδες ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Eκτός οι τραυματίες χαφ Κοκλέν και Ιμπόρα. Κάρτες ο αμυντικός Αλμπιόλ.