Εϊμπάρ

Για 7η σερί αγωνιστική η Εϊμπάρ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τρίποντο και ηττήθηκε εκτός έδρας απο την Έλτσε στο ντέρμπι παραμονής όπου οι γηπεδούχοι έπιασαν την Εϊμπάρ στη βαθμολογία, ακριβώς πάνω απο την επικίνδυνη ζώνη. Ο αμυντικός της Έλτσε, Πέδρο Κάλβο, πέτυχε το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση που δεν είχε πολλές φάσεις. Ο 26χρονος Ισπανός πέτυχε το πρώτο φετινό γκολ και χάρισε τρεις βαθμούς χρυσάφι στην ομάδα του στη μάχη που δίνει για να κρατηθεί στη κατηγορία.

Εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Ροντρίγκες και Κορέα.

Bet Info - Εϊμπάρ

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Ουέσκα

Μεγάλη νίκη επί της Γρανάδα εντός έδρας για την Ουέσκα, η οποία είχε δύο σερί ήττες πρίν απο το συγκεκριμένο παιχνίδι. Η ουραγός της La Liga μείωσε την απόστασή της από τις ομάδες που βρίσκονται στις παραπάνω θέσεις στους δύο βαθμούς, πετυχαίνοντας μόλις την 3η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα. Η Γρανάδα προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με τον Κίνα, αλλά η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα κατάφερε να ανατρέψει πλήρως το σκορ και να φτάσει προηγούμενη με 3-1 στο ημίχρονο. Όλα τα γκολ μάλιστα σημειώθηκαν από το 30' μέχρι το 45' με τους Εσκρίτσε, Πουλίδο και αυτογκόλ του Φουλκιέ. Η Γρανάδα μείωσε σε 3-2 στο 59' με τον Σόρο, αλλά στο τελευταίο μισάωρο δεν κατάφερε να βρει άλλο γκολ.

Εκτός οι αμυντικοί Γκαστόν Σίλβα και Λουιζίνιο και ο χαφ Μοσκέρα.