Εϊμπάρ

Χάρη σε γκολ του Κέβιν Ροντρίγκες στο 90ο λεπτό η Εϊμπαρ επικράτησε της Βαγιαδολίδ με σκορ 2-1 εκτός έδρας και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 29΄ ο Εστεμπάν Μπούργος, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με την ισοφάριση για τους γηπεδούχους να έρχεται στο 37ο λεπτό με τον Τόνι με προβολή να κάνει το 1-1. Μάλιστα, η Βαγιαδολίδ είχε την ευκαιρία να ανατρέψει και το σκορ, καθώς κέρισε πέναλτι, όμως ο Σέρχι Γκουαρντιόλα δεν κατάφερε να νικήσει τον Μάρκο Ντμίτροβιτς από τα 11 βήματα. Στη συνέχεια η Εϊμπάρ έμεινε να αγωνίζεται και με 10 παίκτες, όταν ο Πάπε Ντιοπ πάτησε άθελά του τον αντίπαλο στον καλάμι και είδε απευθείας την κόκκινη, αυτό ωστόσο δεν πτόησε την ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλιμπάρ που κατάφερε να σκοράρει στο 90΄!

Εκτός ο τιμωρημένος μέσος Ντιόπ, τραυματίας ο μέσος Ρέθιο.

Bet Info - Εϊμπάρ

3/4 G/G & over 2.5 πρόσφατα.

Οσασούνα

Μια μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Οσασούνα που επικράτησε με 2-0 της Θέλτα και επέστρεψε στις νίκες. Η Οσασούνα ξεκίνησε δυναμικά και στο 3ο λεπτό έχασε διπλή ευκαιρία με τους Καλέρι και Πέρεθ και στο 22ο λεπτό άνοιξε το σκορ καθώς ο Ρονκάλια με εξαιρετικό μακρινό σουτ έκανε το 1-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν έχοντας την ανωτερότητα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 76', ο Ρονκάλια γύρισε από τα δεξιά και ο Καλέρι βρέθηκε και πάλι στη φάση κάνοντας με κεφαλιά το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.