Εϊμπάρ

Δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά απο τη Σεβίλλη για την Εϊμπάρ με 1-0. Οι Σεβιγιάνοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα απ' τα πρώτα λεπτά, αλλά δεν δημιουργούσαν αξιόλογες ευκαιρίες μπροστά απο τα καρέ της Εϊμπάρ η οποία τουλάχιστον στο πρώτο μέρος ισορροπούσε. Η ποιότητα του Οκάμπος έκρινε το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Κίκε, με τελευταία ένα σουτ του Ισπανού στο δοκάρι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τιμωρημένος ο χαφ Αλβάρο Ντίαθ, εκτός οι αμυντικοί Αρμπίγια και Ραμίς.

Bet Info - Εϊμπάρ

3/4 NG προσφάτως.

Λεγκανές

Η Λεγκανές με το τρίποντο απέναντι στην τελευταία και υποβιβασμένη Εσπανιόλ διατήρησε τις όποιες ελπίδες της για έξοδο από την διακεκαυμένη ζώνη, καθώς μείωσε στους επτά πόντους την διαφορά της από την Εϊμπάρ. Ο Τζόναθαν Σίλβα πέτυχε το «χρυσό» γκολ της Λεγκανές στο ματς, ενώ η Εσπανιόλ τελείωσε το παιχνίδι και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τζόναθαν Καλέρι. Η Λεγκανές θέλει νίκες στα τέσσερα επόμενα απαιτητικά ματς ενώ μετά φιλοξενεί τη Βαλένθια.

Τιμωρημένος ο χαφ Κεβέδο, τραυματίας ο αμυντικός Ζοσιά, ο χαφ Ροντρίγκες και ο φορ Καρίγιο.