Εϊμπάρ

Πήγε στην έδρα της Λεβάντε, ωστόσο έφυγε με άδεια χέρια η Εϊμπάρ, η οποία έπαιξε εξαιρετικά και θα μπορούσε να πάρει ακόμα και τους τρείς βαθμούς αλλά ηττήθηκε με 2-1. Ο Ρότζερ έκανε την αρχή για τους γηπεδούχους, ανοίγοντας το σκορ στο 25’, για το 1-0 που ήταν τελικά και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Τσαρλς σκόραρε για την Εϊμπάρ, αλλά σχεδόν με τη σέντρα η Λεβάντε κατάφερε να βρει απάντηση με το γκολ του Μπόατενγκ. Γκολ που τελικά αποδείχθηκε αρκετό για να δώσει τη νίκη στη Λεβάντε με 2-1, με την Εϊμπάρ να χάνει πολύτιμο έδαφος στη διεκδίκηση της ευρωπαϊκής εξόδου την επόμενη χρονιά.

Εκτός ο χαφ Γκίλ.

Bet Info - Εϊμπάρ

Προέρχεται απο τρία σερί over 2.5.

Ατλέτικο Μαδριτης

Σε εξ’ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική της La Liga στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 1-0 την Σεβίλλη. Η Ατλέτικο προηγήθηκε στο 17’ με γκολ του Άνχελ Κορέα μετά από ασίστ του Τρίπιερ. Οι γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη τους στο 76ο λεπτό όταν μετά από ασίστ του Γιορέντε ο Σαούλ έκανε το 2-0. Με τους τρεις αυτούς βαθμούς οι «ροχιμπλάνκος» πήγαν στους 41 κι άφησαν πίσω τέσσερις την Ρεάλ Μαδρίτης και 7 την Μπαρτσελόνα, έχοντας μάλιστα και δύο αγώνες λιγότερους.

Εκτός ο μέσος Ερέρα, απών ο αμυντικός Ερμόσο.