Εϊμπάρ

Μετά την ισοπαλία χωρίς σκορ στην πρεμιέρα κόντρα στη Θέλτα, η Εϊμπάρ πήγε στην έδρα της Βιγιαρεάλ σε ένα δύσκολο τεστ, ωστόσο πήρε σχετικά καλό βαθμό παρά την ήττα με 2-1. Και πάλι στο «Εστάδιο ντε λα Θεράμικα», η Έιμπαρ ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με γκολ του Κίκε Γαρθία με ενέργεια μέσα από την περιοχή (50'). Αυτή την φορά, όμως, η ομάδα του Ουνάι Έμερι φάνηκε πιο αποτελεσματική και, με γκολ των δύο επιθετικών της, Ζεράρ Μορένο (63') και Πάκο Αλκάθερ (72'), έφτασε στην ανατροπή.

Eπιστροφή για τον χαφ Ντιόπ.

Bet Info - Εϊμπάρ

4/5 G/G πρόσφατα.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Με γκολ των Ερέρα (49′) και Μίγια (53′), η Γρανάδα επικράτησε 2-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο Νουέβο Λος Κάρμενες με τους Βάσκους να είναι τραγικοί αμυντικά στα 90' της αναμέτρησης. Το ματς δεν είχε… τρελό ρυθμό, με τους Βάσκους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Αμφότερες οι ομάδες είχαν τις στιγμές τους όμως μόλις τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Γρανάδα άνοιξε το σκορ. Λίγο αργότερα μάλιστα η Μπιλμπάο έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 ενώ εύλογα πίεσε για ένα γκολ που θα την έβαζε ξανά στο ματς, αλλά δεν πέτυχε τίποτα το ιδιαίτερο πέρα από ένα δοκάρι.