Εϊμπάρ

Τα έδωσε όλα στη Μαδρίτη ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει την τρίτη ήττα στη σειρά η Εϊμπάρ (3-1) απο μια ομάδα σκάλες ανώτερη σε όλους τους τομείς. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να είχαν περισσότερες τελικές (!), αλλά η «Βασίλισσα» είχε ουσία και πήρε αυτό που ήθελε. Η ομάδα του Ζιντάν μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν ο Κρόος με άψογο πλασέ πέτυχε το 1-0. H Έιμπαρ προσπάθησε να αντιδράσει, πίεσε ψηλά, έβαλε δύσκολα στη Ρεάλ, αλλά δεν κατάφερε να βρεί δίχτυα. Η «Βασίλισσα» ήταν… εντυπωσιακά εύστοχη και μέχρι το 37' είχε καταφέρει να κάνει το 3-0, ενώ στο 60' με σούτ του Ντε Μπλάσις που κόντραρε η Ειμπάρ κατάφερε απλώς να μειώσει.

Τιμωρημένος ο Εσκαλάντε.

Bet Info - Εϊμπάρ

Απο έξι σερί over 2.5.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Αθλέτικ Μπιλμπάο και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 1-1, στο πρόσφατο μεταξύ τους παιχνίδι με τους «Βάσκους» να είναι αρκετά πιεστικοί ωστόσο να μη καταφέρνουν να πάρουν αυτό που τους αναλογεί. Ο Μουνιαίν άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με ωραίο τσίμπημα της μπάλας, για να τη στείλει στα δίχτυα του Όμπλακ. Ο Ντιέγκο Κόστα ισοφάρισε δύο λεπτά μετά με ψύχραιμο πλασέ, έπειτα από πάσα του Κόκε. Στην 10η θέση και στο -5 από την επτάδα η Μπιλμπάο, δύσκολα θα προλάβει το τρένο για... ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Δύσκολα ο αναπληρωματικός φορ Βιγιαλίμπρε.