Εϊμπάρ

Παρότι εμφάνισε καλύτερη εικόνα, σε σύγκριση με προηγούμενες αγωνιστικές, η Έιμπαρ δεν μπόρεσε για ακόμα μία αναμέτρηση να αποφύγει την ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 εντός έδρας κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν πολλές επικίνδυνες φάσεις καθ' όλη τη διάρκεια του ματς ωστόσο το γκολ του Ισάκ στο 26ο λεπτό καθόρισε το τελικό σκορ στον αγώνα. Σε εξαιρετική κατάσταση βρέθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων που απέκρουσε πληθώρα σουτ, η ομάδα του Μεντιλιμπάρ παραμένει σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 23-46 και 23 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Μπιγκάς (μπακ) και Ρέσιο (μέσος).

Αλαβές

Έμεινε για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη η Αλαβές η οποία πήρε σημαντικό βαθμό στην έδρα της Βαλένθια με το ματς να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Δεν είχε πολλές ευκαιρίες το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν πρώτοι σε μία φάση διαρκείας με τον Γκουντέτι από κοντινή απόσταση στο 84ο λεπτό ωστόσο η ισοφάριση ήρθε πέντε λεπτά αργότερα με τον Γκάγια. Στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Γκαγιέχα με ρεκόρ 28-49 και 31 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Αμπκάρ (αμυντικός), Κόρντομπα (επιθετικός), Ντουάρτε (αμυντικός), Έλι (αμυντικός) και Λόπεζ (αμυντικός).