Δανία

Παίζοντας με ερασιτέχνες η Δανία δέχθηκε εκτός έδρας ήττα από την Σλοβακία με 3-0. Οι Δανοί επαγγελματίες παίκτες αρνούνταν να παίξουν απεργώντας λόγω διαφορών με την ομοσπονδία που αφορούσε τα διαφημιστικά δικαιώματα. Έτσι η ομοσπονδία έστειλε αποστολή ποδοσφαιριστών κυρίως από την εθνική ομάδα της αντίστοιχης futsal καθώς και πολλούς παίκτες που δεν ήταν επαγγελματίες. Έτσι το σύνολο του Γιένσεν έχασε εύκολα αν και οι παίκτες έδειξαν πάθος και δεν διασύρθηκαν. Ικανοποίηση επικράτησε στους οπαδούς της εθνικής για την προσπάθεια τους. Παρόλα αυτά βρέθηκε η χρυσή τομή ανάμεσα στους παίκτες και στην ομοσπονδία και έτσι η Δανία θα παραταχθεί πλήρης στον αγώνα απέναντι στην Ουαλία.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών στο σύνολο του Γιένσεν.

(4-2-3-1): Σμάιχελ – Λάρσεν, Κτζάερ, Ζάνκα, Ντάαλσγκραντ – Κρίστενσεν, Ντελαινί – Σίστο, Έρικσεν, Μπρέθγουειτ – Κορνίλιους.

Ουαλία

Εμφατικό ξεκίνημα με νίκη για την εθνική ομάδα της Ουαλίας με 4-1 εντός έδρας απέναντι στην Ιρλανδία. Το σύνολο του Ράιαν Γκίγκς έκανε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της σκορ 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά πέτυχε γκολ στο 55’ όμως στην συνέχεια κατέβασε ρυθμούς με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ στο 66’. Ικανοποίηση επικρατεί στις τάξεις των φιλάθλων που πιστεύουν ότι θα συνεχιστούν οι εμφανίσεις καθώς ο Ουαλός κόουτς έχει δημιουργήσει ένα επιθετικό σύνολο που κοιτάει στα μάτια κάθε πιθανό αντίπαλο.

Θα ταξιδέψει πλήρης η Ουαλία στην Δανία καθώς δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

(4-2-3-1): Χένεσει – Ντέιβις, Γουίλιαμς, Μεπχάμ, Ρόμπερτς – Αμπαντού, Άλεν – Μπρούκς, Ράμσει, Λόρενς – Μπέιλ.