Χόφενχαϊμ

Πλήρωσε ακριβά το νωχελικό της ξεκίνημα στο Βόλφσμπουργκ, αφού στα μέσα του ημιχρόνου βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά. Στην επανάληψη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της, μείωσε με τον Ανταμιάν αλλά έχασε πέναλτυ στο 94' με τον Νταμπούρ και μοιραία ηττήθηκε (2-1). Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές για τους μπλε που βρίσκονται πολύ χαμηλά στην κατάταξη, το χειρότερο είναι πως 7 ποδοσφαιριστές τους έχουν προσβληθεί από τον Covid 19. 1-0-2 με 2/3 over μέχρι σήμερα στο Σινσχάιμ για τη Μπουντεσλίγκα, την Πέμπτη θα αντιμετωπίσουν στην Τσεχία τη Σλόβαν Λίμπερετς για το Γιουρόπα Λιγκ.

Φογκτ (Α), Λάρσεν (Μ), Ρούντι (Μ), Σκοβ (Μ), Μπελφοντίλ (Ε), Ανταμιάν (Ε), Νταμπούρ (Ε) είναι εκτός.

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Δεν έχει καταφέρει σε κανένα φετινό παιχνίδι της Μπουντεσλίγκα να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν.

Στουτγκάρδη

Η ανάπαυλα της αναμέτρησης με την Άιντραχτ στη Μερσέντες Μπενζ Αρίνα τη βρήκε μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε τέρματα των Γκονζάλες (με πέναλτυ) και Κάστρο, όμως στην επανάληψη δέχτηκε δύο γκολ, έχασε σημαντικές ευκαιρίες και αρκέστηκε στην ισοπαλία (2-2). Έξι αγωνιστικές αήττητη η νεοφώτιστη ομάδα, απέχει ελάχιστα από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη αλλά αντικειμενικά ο στόχος δεν είναι άλλος από την άνετη εξασφάλιση της παραμονής στη μεγάλη κατηγορία. Θετικότατη η παρουσία της επιθετικής γραμμής που αποδεικνύεται αξιόπιστη, χωρίς ήττα εκτός έδρας (2-1-0 με 2/3 under).

Αντιμετωπίσιμα τα όποια προβλήματα απουσιών.